menu
19-12-2022
Goed nieuws: de hervormingen binnen het notariaat, die ingaan per 1 januari 2023, moeten heel wat transacties goedkoper maken.
Voor de aankoop van een woning komt er vanaf januari een korting voor kopers. Die korting geldt voor alle financieringen met een krediet voor huizen tot en met 850.000 euro. Wie een woning koopt tussen de 100.000 en 350.000 euro, zal gemiddeld 1.000 euro minder betalen bij de notaris.
Voor woningen tussen de 350.000 en 850.000 euro wordt de korting verder gradueel verlaagd. De korting heeft 3 bestanddelen:
De nieuwe tarieven gelden niet voor bedrijven. Ze gelden enkel bij verkopen uit de hand, openbare verkopen, kangoeroewoningen en co-housingpanden. Het moet ook gaan om de enige woning die je als koper bezit en je moet er zelf in wonen.
Heb je nog vragen na het lezen van dit artikel? Stuur een mail naar advies@deboerenpartners.be en wij helpen je graag verder.
26 april verwelkomen we jullie graag op onze infoavond 'Een eerste woning aankopen in de regio Hoogstraten'
Lees meerIs het verplicht om bij de verkoop van je woning een asbestattest te voorzien? Klik en ontdek wat er komt kijken bij zo’n inventarisatie.
Lees meer